PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95745}

Król Artur

King Arthur
6,8 90 408
ocen
6,8 10 1 90408
5,2 15
ocen krytyków
Król Artur
powrót do forum filmu Król Artur

Poprawcie mnie jeśli się mylę :) Nie znam się za bardzo na takich rzeczach, ale...
Finałowa bitwa
Jedna armia atakuje mur/fortyfikację. Druga grupa - chcę go obronić.
Jest nas jednak mniej, jesteśmy gorzej uzbrojeni, mamy głównie lekką piechotę i łuczników.

Co robimy?
Włazimy w krzaczory, zdejmujemy wszystkich z muru, otwieramy bramy przed atakującymi. Ostrzeliwujemy ich, po czym ruszamy na nich swoimi siłami.

Czy tylko mi wydaje się to kompletnym idiotyzmem?

No bo chyba w innym celu budowało się takie przeklęte mury i wały obronne, co?
Ich zastosowanie było chyba jednak ździebko większe niż prezencja i otwieranie bram przed napastnikami.

addam23

Może chodziło o to że chcieli sasów rozbić raz a dobrze a nie tylko obronić. Nie wiem, tak to sobie kombinuje.

ocenił(a) film na 4
geniusm

Możliwe, że byli tak pewni zwycięstwa (miażdżąca przewaga liczebna itp), że po prostu chcieli być pewni, że wszystkich łatwo wyrżną, oraz że Sasi zobaczywszy niezliczone zastępy wroga - nie uciekną.
Szkoda tylko że w filmie nic o tym się nie zająknęli nawet. Pokazywali to jako wręcz dramatyczną, wyrównaną walkę, w której to 6 konnych samotnie rzuciło się na armię wroga (za pomoc mając li tylko dym). Szczególnie, że sam dowódca w skład tej 6 wchodził.

Pewnie po prostu - nakręcono to tak, bo bitwa w otwartej przestrzeni jest bardziej efektowna i łatwiej tam wpleść niesłychanie dramatyczne pojedynki 1 na 1.

ocenił(a) film na 4
addam23

każdy z nich czytał scenariusz, z tą wiedzą byli na tyle pewni zwycięstwa, że mogli zostawić bramę otworem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones