PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95745}

Król Artur

King Arthur
6,8 90 408
ocen
6,8 10 1 90408
5,2 15
ocen krytyków
Król Artur
powrót do forum filmu Król Artur

Mads Mikklesen

ocenił(a) film na 4

Nigdy do superprodukcji mnie nie ciągnęło, zwłaszcza opartych na ledwo znanych faktach historycznych. "Króla Artura oberzałam li tylko przez wzgląd na udział w tym gniocie Madsa Mikklesena (a i Owena lubię i Schweigera chętnie w ciekawej charakteryzacji pooglądam) i jedyne co mi przychodzi do głowy, to pytanie: co on tam do diabła robił ??

Film dla mnie absolutnie beznadziejny, pomimo świetnych zdjęć i kwiatu europejskiego aktorstwa.
Trochę zawyżam ocenę za parę niezłych tekstów Borse'a i odrobinę przemyconego humoru, ale cała reszta ??
Łojezusicku - poziom Wiedźmina pod rękę chyba z Królewna Śnieżką.


Mads - why ????

ocenił(a) film na 8
Hellyspring

faktycznie zmarnowany potencjal a madsa jak na lekarstwo

Hellyspring

Ale przynajmniej muzyka bardzo dobra :)

Hellyspring

też mam zamiar obejrzeć ten film, tylko dla Madsa, zobaczymy

Hellyspring

Faktycznie wklejono Madsa na siłę troszku, a jak wiadomo to wielki aktor jest. Stracony czas. Zdecydiwanie stworzony jest do głównych ról!

ocenił(a) film na 4
nikitawilson

Zdecydowanie !
Dla mnie jest europejskim Nicholsonem. Jedynym w swoim rodzaju.

ocenił(a) film na 8
Hellyspring

Bo to film z 2004 roku??? Bo to tego filmu Mads był kompletnie nie znany na rynku światowym? Bo rola Tristana jest świetnie rozpisana, rewelacyjnie zagrana i dramatycznie się kończy?
W 2004 roku Król Artur był dla Madsa tym samym czym 13 Wojownik dla Banderasa - zaprezentował go światu i zrobił to rewelacyjnie.

Tyle tytyułem wyjasnienia.

ocenił(a) film na 4
Bartes123_2

Przekonujace.

ocenił(a) film na 8
Hellyspring

Miło znaleźć nić porozumienia :)
Mads jest świetnym aktorem, to prawda, ale każdy gdzies zaczynał. A Król Artur to wcale nie jest zły początek.

ocenił(a) film na 8
Hellyspring

Na przykład taki Liam Nesson - kto by pomyślał że zaczynał u boku Mela Gibsona w Buncie na Bounty, gdzie gwiazdą był Anthony Hopkins, a następnie zagrał świetnie u boku Patricka Swayze w filmie Next of a Kin? A teraz jest prawie że topowym aktorem.

Trzeba mieć nosa do filmu i dobrze wystartować. Mads w Królu Arturze odrobił lekcje porządnie.

Podobnie jak Clive Owen, który potem zagrał w szeregu krótkometrażówek od BMW i wszedł na salony. A był tylko modelem od ciuszków :)

Bartes123_2

A pamiętasz Liama Neesona z filmu "Krull" z 1983r.? Taka baśń sci-fi, w której zagrał on członka bandy zbójców. Nikt nie wiedział, że jego kariera tak się później rozwinie.

ocenił(a) film na 4
Vinga2312

Ja nie widzialam, widzialam ''Bunt na Bounty'' i slabo go w ogole kojarze, ale jak dla mnie przelomowa byla dla niego rola w ''Liscie Schindlera'' (tylko blagam, niech sie juz nie rozdrabnia i nie porywa samego siebie w uprowadzonej 5). Szukam wersji ''Nedznikow'' z jego udzialem i nigdzie nie moge znalezc.

Co sie zas tyczy Madsa, to tez szukam filmow z jego udzialem, ale poza komercyjnymi produkcjami nielatwo jest znalezc w sieci cos ciekawego (poza tym, co juz ogladalam). A Bondow nie lubie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones