PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95745}

Król Artur

King Arthur
6,8 90 426
ocen
6,8 10 1 90426
5,2 15
ocen krytyków
Król Artur
powrót do forum filmu Król Artur

Film 4/10; być może 4 to nawet za dużo dla tego filmu, ale trzymam się filmwebowskiej skali - "poniżej oczekiwań"

Widząc choćby 2 minutową zajawkę tego filmu można było się spodziewać czegoś w stylu: "weź dowolny fragment z historii świata, podlej sporą ilością hollywoodzkiego, mdłego sosu, wymieszaj z paroma znanymi nazwiskami, posyp z wierzchu efektami specjalnymi, zeżryj i wysraj".

But Leo, why?! Czemu aż tak źle?
Grzech śmiertelny dla takich produkcji - nieziemska nuda(scenariusz - groza, nie wiem, czy w założeniach miało to mieć jakieś konotacje z historią; wolę o tym nie myśleć) i pustynia w kwestii klimatu!
Już produkcje klasy B o Królu Arturze, które zwykłam oglądać jako dziecko były bardziej wciągające i z większym polotem.

Poza tym ubawiłam się bardzo serdecznie, kiedy Panna Keira-jedna-mina-Knightley odziana w kusą skórkę, siekała uzbrojonych po zęby, szkolonych od chłopięcych lat żołnierzy.

Oszczędzając palce, nie będę wymieniać już dalej, powiem tylko co i wszyscy wiemy - bieda i syf, trzymaj mnie Panie z dala od takich produkcji.

PS
Gwoli sprawiedliwości muszę nadmienić, iż scena bitwy na zamarzniętym jeziorze była całkiem miła dla oka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones